Dornova metoda

Dornova metoda je šetrná manuální terapie, kterou se mohou léčit obtíže spojené s pohybovým aparátem.

Dochází při ní k uvolnění blokád a bolesti v problematických partiích – převážně okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Léčí problémy se skoliózou, velmi úspěšně vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin, a tím napravuje celkovou statiku těla. Dornova metoda navrací obratle a klouby do původní polohy za aktivní účasti klienta.

Pracuje se při tom ve stoji, vsedě a vleže. Při napravování se obratel nebo kloub opět uvádí do správné polohy jemným tlakem a za pomoci speciálních cviků, které uvolňují svalstvo okolo páteře. Tím, že se kloub nebo obratel vrátí do původní polohy, se klient velmi rychle zbaví bolesti.

Vzhledem k volnému a přirozenému pohybu končetin při (speciální cviky při nápravě), můžeme Dornovu metodu zařadit mezi bezpečné terapie. Náprava se neprovádí trhnutím, které by mohlo způsobit mikrotraumata v kloubu nebo zablokování a zhoršení stavu.

Tato metoda je vhodná pro všechny lidi bez rozdílu věku, kteří jsou schopni pohybu, neboť během terapie je nutný aktivní přístup.

Dornovu metodu doplňujeme o Breussovu masáž.

Breussova masáž

Je to jemná masáž páteře, která pomáhá uvolnit tenzi a napětí svalů v oblasti páteře. Posunuté bederní nebo hrudní obratle mnohou být často bezbolestně touto masáží uvedeny do správné polohy. Breussovu masáž provádíme před a po ošetření klienta Dornovou metodou. Jako olejíček se používá třezalka.